| Korsars a întrebat:

Problema mea cred ca este una dintre cele mai inalnite la nivelul >barbatilor ejacularea precoce! Cum pot trata asta, dat o metoda diferita de exercitii cu partenera (ma refer la medicamente). Merg sigur medicamentele in astfel de cazuri? Ce efecte adverse pot aparea? Si cel mai important care sunt aceste medicamente si cat ar prelungii un asemenea tratament actul sexual?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu prea exista medicamente pentru asa ceva. Este o problema psihologica determinata de cele mai multe ori de excesul de masturbare si folosirea prosteasca a pornografiei la varste prea mici. Singurele posibilitati sunt exercitii de control al ejacularii la fiecare contact sexual, renuntarea la pornografie si masturbare, ajutor de la un psiholog, multa rabdare si intelepciune. la fiecare act sexual trebuie sa intrerupi penetrarea de fiecare data cand te apropii de ejaculare pentru a relua iar si iar pana ajungi la o durata a actului sexual de 20-30 de minute. E destul de frustrant mai ales ca progresul e lent (fara ajutorul psihologului poate dura 3-5 ani pana ajungi la 20 de minute de act sexual fara intreruperi), dar cu multa rabdare si iubire din partea partenerei, poti trece peste asta si avea o viata sexuala normala. Daca frustrarea atinge limita, puteti folosi din cand in cand prezervative speciale, de tip Durex Performa, care contin anestezic. Ele nu trateaza problema, dar te pot ajuta sa ii oferi partenerei tale o data la cateva luni un act sexual de mai buna calitate, fara sa-ti afecteze exercitiile.

8 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Nu cred ca exista medicamente pentru asa ceva. Totul tine mai mult de concentrare. Ar fi bine s-o faci cu prezervativ (eventual unul gros, ca sa nu simti mai nimic).

| LineGuide a răspuns:

Personal nu recomand medicamente pentru asemenea probleme, care din punctul meu de vedere se rezolva cu timpul, sau cu o pregatire in avans.
Mult noroc!

| En3Rgi a răspuns:

Cand faci sex de mai multe ori, corpul tau se obisnuieste si nu o sa mai ejaculezi asa repede.

| giony54 a răspuns:

Este un tratament naturist pentru acest lucru care rezolva problema, Rhodiolin si Vital Man cate 3 pastile pe zi timp de o luna.Nu are efect secundar.Se pot comanda aici www.mypurnutrition.com/produse/.Se mareste si timpul de erectie atat cat timp te poti concentra pe ce faci.

Răspuns utilizator avertizat
| Sandu_Adrian_1992 a răspuns:

Lasă medicamentele deoarece nu-ți aduc rezultate permanente și nu știi ce reacții adverse poți să ai.

Doar nu vrei să o ții toată viața în pastile, nu?

Primește 3 mini-ghiduri GRATUITE pentru a-ți duce rezistența în pat la următorul nivel!
Descarcă de aici:http://scapadeejaculareaprecoce.com/

| DoctorMarius a răspuns:

Http://downloadsafe.org/file/a59Ue4

Incearca metoda din linkul de mai sus. Este testata!
O zi buna!

| gicubolo1 a răspuns:

Incearca Climax Control. E un produs care pe mine m-a ajutat mult cand am avut astfel de probleme.