| efimash a întrebat:

Ejacularea precoce!
cum pot face ca sa dureze actul sexual mai mult?
ejacularea precoce poate fi tratata?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este relativ complicat, trebuie rabdare si intelegere din partea partenerei. Cand simti ca te apropii de ejaculare, te opresti, scoti penisul din vagin, luati o mica pauza de 1-2 minute(cu saruturi, mangaieri, dar fara penetrare). Si apoi continuati. Faci asa de fiecare data pana cand actul sexual ajunge la odurata normala (pentru inceput puteti alege durata de 20 de minute, fara sa calculati si pauzele). daca faceti asta la fiecare contact sexual, vei vedea ca in 6-8 luni se vor vedea rezultatele, pauzele vor fi mai rare si in cativa ani problema se va rezolva complet. E important sa faci acelasi lucru de fiecare data si cand te masturbezi.

2 răspunsuri:
| AndyT a răspuns:

Pai poate sa fie tratata cu masturbare dar sa nu exagerezi ca prea multa nu.i buna si cu timpu cred ca o sa.ti treaca daca iti continui viata sexuala.

| florinel1994 a răspuns:

In mare parte poti scapa de ea masturbeazate mai des! daca ai pr nu ezita sa o atingi in zone intime si inainte sa faci sex poti sa te masturbezi sa mai intarzii esacularea dar asta e de la hormoni si tr sa fi satisfacut sexual foarte bine sa scapi de ea si de mai multe ori