| sTiCookie a întrebat:

Salut,
Pt inceput am astigmatism...
Vreau sa-mi spuneti cum se mai numeste cand am simptomele astea:
-Vedere distorsionata - deci eu vad un patrat un dreptunghi in picioare.
-Pierdere Imagine pe verticala: De exemplu la caietu de mate (nu preferatu meuhappy ) la distanta mai mare de 1m nu mai vad linile vericale dar pe cele orizontale da happy Deci cum se mai numeste? astigmatism...
Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| TreiSurori a răspuns:

Astigmatism miopic
ai nevoie de ochelari.