| machupi8t a întrebat:

Salut, pt inceput .

Deci... Imi pare rau de categorie.

Sa incepem : Intrebarea nu e la "misto"

Pai...de 2-3 zile aprox. simt ca ceva vrea sa iasa din mine, simt cum ceva ar iesi din fundul meu..nu stiu cum sa explic. Am citit ceva articole despre hemoroizi si cancer insa nu prea inteleg... Nu am idee daca sunt paraziti /boli, nu am medic de familie, nu ii voi spune mamei despre asta deocamdata, deoarece nu "ma gadila" mereu, ci in anumite momente. Aveti cumva idee despre ce ar fi vorba? Nu am avut contacte sexuale / alte chestii de genul, cum spuneam, este o senzatie gen ca si cum ceva m-ar gadila, intr-un mod neplacut... Chiar la fund... Inca o data va rog sa scuzati categoria, garantat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Sa nu ai vreun vierme intestinal. Mergi la un control!

| SkyPilot a răspuns (pentru SkyPilot):

Daca ai avea hemoroizi, ai observa sange proaspat cand esti constipat. Poti sa te si verifici singur, gasesti poze pe net cum arata.

| machupi8t explică (pentru SkyPilot):

Crezi? Nu sunt sigura deoarece eu nu traiesc in jeg si ma spal regulat, nu inteleg de unde as lua asa ceva... nici nu mananc/beau dupa altii...

| SkyPilot a răspuns (pentru machupi8t):

Sunt foarte usor de luat. De pe la un local, sau dai mana cu un nespalat.

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Hemoroizii sunt de fapt niste varice.
E bine sa mergi la doctor pentru analiza de materii fecale.
Pot fi neamuri de paraziti precum oxiuri, etc.

| grab a răspuns:

Limbrici le zice popular...

| Rucsiii95 a răspuns:

Viermi.

| Dima_Alexandru_1994 a răspuns:

Du-te la doctor s-ar putea sa ai vrum parazit