| Stefancosmin291 a întrebat:

Salut puteti sami spuneti daca e bine sa sparg coşurile sau daca nu e bine si de ce va rog nu mai stiu cum sa scap de ele! Dau funda garantat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Daca le storci imprastii microbii pe fata si iti apar altele in alte locuri. Pana mergi la un dermatolog, fa diferite masti naturale impotriva cosurilor. Gasesti o gramada pe net. Sau poti sa folosesti o crema luata de la farmacie.
Cel mai important este sa te speli pe fata si sa nu pui mana pentru ca chiar daca tu crezi ca nu esti murdar, sa stii ca esti si o sa iti tot apara altele.

4 răspunsuri:
| Rakanishuu a răspuns:

Nu le sparge! Va fi şi mai iritată faţa şi îţi vor apărea şi mai multe.
Până nu te duci la dermatolog nu rezolvi mare chestie, oricât ai căuta pe net.

| XRaXD a răspuns:

Nu le sparge si eu am facut prostia asta si am semne pe fata. Am fost si eu la dermatolog si nu am facut nimic... Spala-te des pe fata cu sapun, nu te enerva, mananca sanatos, bea multa apa... Am inceput sa fac astea si vad ca nu imi mai apar multe.

| catapingu a răspuns:

Buna Stefan, nu e bine sa le spargi o sa te iriti si o sa faci acnee. Mergi la dermatolog si iti va da un unguent ceva care te va ajuta!

| Stefancosmin291 explică:

Multumesc tuturor pentrucă m-ati ajutat sfaturile voastre sunt foarte utile si îmi este greu sa acord unuia dintre voi funda