| rhcp2367 a întrebat:

Recent am observat pe testiculul drept o pata rosie care ma jeneaza cand ma ating de ceva. E doar o iritatie pentru ca am transpirat sau ceva mai grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fă o poză, ne-o trimiți și apoi ne dăm cu parerea

| ziftode a răspuns:

Cum ai vazut tu o pata rosie pe testiculul drept?!?
chestia nu se poate decat daca ai taiat si indepartat scrotul, si nu prea cred ca ai facut asta, deci pata e pe scrot in dreptul testiculului drept, moment in care daca testiculul nu te doare se numeste ca ai o problem a scrotului, care e cel mai probabil o iritatie, asa ca daca nu se vindeca de la sine, ar trebui sa consulti un doctor

| rhcp2367 explică (pentru ziftode):

Da, e pe scrot, m-am exprimat eu gresit. e rosie si simt o arsura cand ma ating de ceva acolo...