| mihaicristi129 a întrebat:

Salut.Rog seriozitate.
(13 ani).
Recent am observat ca imi miroase gura. Tin sa mentionez ca am probleme cu constipatia.
Am 2 masele cariate, ma spal in fiecare zii pe dinti inainte sa plec la scoala.
Daca ma duc la dentist sa imi puna plombă o sa mai miroase? vreau si eu niste sfaturi cum sa ma spal pe dinti sau cum sa fac sa nu mai miroase gura.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca iti trateaza cariile si plombeaza maselele nu ar tyrebui sa iti mai miroasa, dar daca totusi iti mai miroase incearca o pasta de dinti gen lacalut flora pentru respiratie urat mirositoare.