| lol2 a întrebat:

Se elibereaza augumentin fara reteta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Nu stiu ce-i ala augumentin...
Daca te referi la amoxicilina-clavulanat, sa stii ca denumirea comerciala a produsului lu' GSK e Augmentin, nu ce ai scris tu pe acolo...

| Dalidah a răspuns:

In mod oficial nici un antibiotic nu poate fi eliberat fara reteta! In mod neoficial, mai sunt farmacii care dau..Nu recomand sa iei antibiotice dupa ureche! E mai bun avizul medicului pentru ca poti avea o afectiune care sa nu reactioneze bine la amoxicilina (Augmentin) ci la alt tip de antibiotic..Sanatate!

| consp1r4cy a răspuns:

Sa iti raspund la intrebare... DA, se elibereaza, tocmai ieri am cumparat! Sa-ti dau un sfat... intr-adevar, nu este bine sa iei antibiotice fara a consulta un medic! Have a nice day!

| NataliaHortensia a răspuns (pentru consp1r4cy):

Buna! de la ce farmacie ai luat? am mare nevoie si momentan la doctor nu pot ajunge