| Hetza a întrebat:

Se merita sa cumpar creionul bright white pentru albirea dintilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| zamy a răspuns:

Atat dai, atat face...bright white are o concentratie foarte mica si este doar de intretinere. Pentru o albire intensiva ai nevoie de produse pe baza de peroxid de hidrogen (ingredientul care se foloseste si la stomatolog), care deschide porii smaltului si oxideaza petele de pe interior. Le poti gasi la pret mai mic in benzile Crest Whitestrips pe www.albirea-dintilor.com intre 150-400 lei cu diverse concentratii pentru dinti sensibili sau albire de rezultate profesionala. Se pot folosi acasa sau oriunde. Totusi nicio pasta de dinti sau benzi nu iti va rezolva cariile sau tartrul, asa ca pentru asta ai nevoie sa mergi la stomatolog.

| FemeiaPisică a răspuns:

Eu am folosit alt stilou pentru albire deoarece ăsta de care zici era pe un alt site care mereu îi face reducere și nu este de încredere.
Dacă vrei, îți trimit niște informații/poze înainte și după ce am folosit stiloul de albire să vezi rezultatele, pe privat.

| Hetza explică (pentru FemeiaPisică):

Si dupa tine se merita cumparat. stiloul de care zici tu... are un pret cat de cat decent?

| FemeiaPisică a răspuns (pentru Hetza):

Da, cu siguranță merită cumpărat pentru că în 5 zile se vedea foarte mult diferența. Are concentrație de 7, 5% și nu sensibilizează smarțul deloc, nu simți dureri ca la celălalte.
Eu l-am luat cu 89 de lei+20 de lei transportul prin curier.
Vrei să îți trimit poze cu dantura înainte și după folosire?

| Hetza explică (pentru FemeiaPisică):

Vreau sa imi zici denumirea la produs big grin

| PeFuga a răspuns:

Buna!

Inainte sa incerci chimicale pe dintii tai, recomandat este sa iti faci o igienizare intr-un cabinet stomatologic. Asta inseamna detartraj cu ultrasunete (care da piatra jos de pe dinti. degeaba albim noi dintii daca nu ne ocupam si de sanatatea lor, tartrul ducand in timp la afectiuni parodontale) si air-flow. Airflow-ul este o curatare a dintilor cu un jet de apa si bicarbonat de sodiu care indeparteaza toate petele de pe dintii tai ducandu-i la culoarea lor naturala. Abia dupa aceea, daca nu te multumeste culoarea la care ai ajuns, incearca si stilourile de pe diverse site-uri...

Ca pret, in functie de cabinet medical si de oferte, cred ca poate sa te coste intre 150 si 300 lei tot pachetul asta, dar merita toti banii pentru ca este sanatos pentru dantura!

| Popdianna a răspuns:

Eu am găsit aici https://albiredinti.cabanova.com

Sper sa te ajute

| ReviewLand a răspuns:

Este un produs foarte bun, daca respecti prospectul si il folosesti intocmai! http://reviewland.ro/bright-white-pen-pret-pareri-forum/

| Mark_John_1988 a răspuns:

Eu am luat creionul Bright White de pe http://www.danturaperfecta.ro/ si sunt foarte multumit de el. Desi are un pret mai mare fata de alte site-uri, calitatea este alta. Incearca-l si nu vei regreta. In mai putin de 7 zile o sa iti albesti dantura garantat.

| Ioana_Ioana_1972 a răspuns:

Eu una n am vazut niciun rezultat