| anonim_4396 a întrebat:

Salut, se poate face cancer de la 13-15 tigari pufaite, trase in gat nu in plamani? Am 15 ani si am facut asta cu vreo 13 tigari acum 2 luni si de atunci am o raguseala usoara in gat, am fost si la orl si mi-a zis ca am o amigdalita acuta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti face cancer si fara sa fumezi. Oricum cancerul nu se manifesta prin raguseala, dar raguseala netratata poate duce la cancer. Ar fi bine sa mergi la medicul de familie ca nu musca!