| Ginu a întrebat:

Salut.
Se spune ca trebuie sa luam 5 mese pe zi pentru a fi sanatosi dar daca de exemplu trebuie sa iau una din mese dar nu imi este foame si nu o i-au. Acest lucru afecteaza sanatatea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Nu sunt 5 mese, ci 3 mese si 2 gustari si nu iti afecteaza sanatatea

| Violleta2022 a răspuns:

5 mese pe zi, inseamna 3 mese principale si 2 snakuri.
Bineintele sca poti renunta la cele 2 snakuri, care d eobieci sunt compuse din fructe doar.
Dar ca sa fii sanatos, trebuie sa mananci cele 3 mese prncipale: dimineata, la pranz si seara.

| DovleacTurbat a răspuns:

Inseamna ca sunt mort de mult. Serios? Chiar crezi in de astea? Ce legătură are una cu alta?

| Daniel9988 a răspuns:

La 5 mese ajungi sa arati ca omul de smoala din StarWars...3 mese pe zi sunt recomandate, cuc el mult 2 gustari intre ele.Nu manca dupa ora 20 si mai devreme de ora 6.

| ChiarEu2 a răspuns:

Serios? Dacă te-ai gândit așa, înseamnă că cei care mănâncă o dată pe zi, sunt pe jumătate morți, nu?

| Ginu explică (pentru ChiarEu2):

Am intrebat din interes...

| FTLStyle a răspuns:

Se mananca de multe ori dar putin.

| AlejandroIndianu a răspuns:

Nu afecteaza daca n-o iei de 2-3-4 ori, depinde de varsta