| Beyourself1245 a întrebat:

Salut. Senzația de nod in gat survine din cauza refluxului gastroesofagian? De câteva zile am această senzație minora de nod in gat. Problema e că nu o am in permanență, ci pe etape.
Cu o săptămână în urmă am avut probleme cu stomacul, orice aliment pe care îl consumam, îmi provoca stări de greață. Acum mă simt mai bine dar am acesta senzație. Țin să precizez că nu am arsura esofagiana. Mai beau ceaiuri din când în când, am redus semnificativ grăsimile și mănânc puțin din toate.
Eventual să fie și din cauza fumatului. Atunci când fumez îmi provoacă acestea senzație. Da nu mai fumez de ieri, vreau să renunț la fumat. Dați-mi un răspuns bun! Va salut cu respect.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai degraba din cauza fumatului as zice.
Mancarea si refluxul gastroesofagian nu au nicio legatura.