| anonim_4396 a întrebat:

Bună! De ceva timp am o senzație de caldură în stomac, dacă se poate așa ceva. Nu este acea arsură (reflux), ci o căldură ciudată, ca atunci când bei ceva foarte fierbinte și uneori o am și în gât. Am avut și acel reflux, dar această senzație e diferită de el. Sau ar putea fi o urmare a refluxului? Acea senzație este exact sub capul pieptului. Ce ar putea fi? Ceva grav? Nu caut răspunsuri pe internet, știu că nu asta este soluția. Săptămâna viitoare mă voi programa pentru un consult de specialitate.
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Trixt3r a răspuns:

Este posibil sa fie gastrita.
Pana ajungi la doctor, incearca sa mananci cate putin de mai multe ori, adica putin si des, incearca sa nu mananci gras, sa nu mananci prajeli, sa nu fie picant si sa nu fie nici prea rece dar nici prea fierbinte mancarea - si vezi daca te ajuta.
Daca bei cafea, poti incerca sa nu bei 2-3 zile, daca esti fumator poti sa incerci sa raresti tigarile 2-3 zile ...vezi daca si de la ce este diferenta.

| Seulbi a răspuns (pentru Trixt3r):

Mulțumesc mult pentru răspuns și timpul acordat! ❤

1 răspuns: