| ισαηα a întrebat:

Salut! Sora mea de 9 ani si 11 luni(aproape 10 ani)are pubertate precoce cu menstruatie. I-a venit menstruatia pe 24 octombrie si i s-a oprit dupa o saptamana. I-a venit acum, 6 decembrie, pentru ca face niste injectii hormonale, pentru ca de la pubertatea precoce ea poate ramane scunda, la inaltimea ei, 1.42 si acele injectii opresc venirea menstruatiei cand trebuie sa vina(24 noiembrie, nu i-a venit multumita lor). Acum sangereaza cu cheaguri si o doare burta si vaginul.
Spuneti-mi, va rog din tot sufletul! Ce sa ii fac? Cum sa o ajut? Ce medicamente sa ii dau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu-i dai niciun medicament, trebuie să fie văzută de medic!
O doare pelvian, nu vagin!
Pa, pa.

| Chriss1993 a răspuns:

E clar ca ar trebui sa consulte un medic inainte de asta, dar pana atunci poate lua No-spa, Mig sau Antinevralgic...aceste preparate medicamentoase ii vor diminua durerea