| anonim_4396 a întrebat:

Sunt virgină, 18ani. In iulie am inceput a urma contraceptive Yaz pentru reglarea menstruatiei, am urmat 3 luni, pana in octombrie. In acest timp, menstruatia a venit pe aceeași dată (13), in noiembrie mi-am venit cu 2 zile mai devreme(pe 11), in decembrie (de pe data de 9) am avut doar 2-3zile de scurgeri de secretie maronie si putin sînge. Apoi nimic, si de atunci nu am mai avut menstruatie nici pana acum.
P.S. tin sa mentionez ca pe 17 noiembrie, cu prietenul meu ne-am atins organele cu lengeria pe noi.
De ce nu-mi vine menstruatia? Am făcut 3 teste de sarcina si toate negative.

3 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Adica tu la 18 ani ai facut test de sarcina pentru ca "cu prietenul meu ne-am atins organele cu lengeria pe noi."... wow!

| Denly a răspuns:

Am auzit ca se mai intampla si nu e nimic grav, trebuie doar sa astepti. Daca totusi astepti si nimic, mergi la doctor.

| adolescenta2002 a răspuns:

Poti avea probleme mai grave sau infectie/raceala puternica altfel cum insarcinata nu ai cum sa fi