| andreyoo2 a întrebat:

Salut spuneti-mi si mie ce analize sa imi fac sad adica care sunt mai importante pentru corpul uman big grin sunt baiat big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Biencush a răspuns:

Daca mergi la medicul de familie, el va sti ce analize sa iti treaca pe trimitere. Daca mergi la el, e posibil sa platesti mult mai putin la analize, sau chiar deloc, in functie de varsta. Daca esti elev stiu ca ai prioritate, iar daca esti asigurat, e bine de mers la inceputul lunii, caci au un plafon in care daca ai noroc sa te incadrezi, obtii analize gratuite.
Ca sa-mi dau si cu parerea, e bine de verificat calcemia, magneziul, glicemia, poti da o proba din gat(exudat se numeste)urina, scaunul, etc