| Nordic a întrebat:

Spuneti-mi si mie cum aplic uleiul de ricin pe par, de cate ori pe saptamana, cate timp trebuie sa stau cu el in par si ce cantitate trebuie sa folosesc la o aplicare. Merci!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| annonnimus a răspuns:

Il aplici cu 4 ore inainte de baie. Nu e vorba de o cantitate anume trebuie aplicat pe tot capul si masat bine sa intre in piele.De 2 ori pe saptamana, deja de la a3-a aplicare se vad rezultatele. funda?batting eyelashes

8 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

2-3 linguri de ulei le incorporezi incetisor in 1-2 galbenusuri de ou batute ca pentru omleta (depinde cat de lung ai parul, nu stiu daca esti fata sau baiat!) si compozitia o intinzi pe tot parul de la radacina pana la varfuri.Stai cu ea pe cap cam 40 de min si apoi te speli cu sampon din abundenta! Parul va deveni matasos si lucios si nu va mai cadea. Fa acest lucru o data pe saptamana!

| ellamarin a răspuns:

Http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-par-uscat aici poti citi despre uleiul de ricin si cum il poti aplica pe parul tau

| Lery a răspuns:

Stiu eu o reteta simpla si foarte buna.Te dai cu ulei de ricin la radacini, iar restul cu niste ulei de masline si masezi cateva min din cand in cand.eu stau cu masca de la amiaza(2-3-4) pana seara la 9-10.E foarte buna si functioneaza. funda?big grin

| annonnimus a răspuns:

@ Elianna. Cu 40 de minute si o data pe saptamana nu rezolvi mare lucru, daca vrei rezultate bune si rapide aplica compozitia de care zici tu sau doar uleiul inainte cu 4 ore de baiewinking de 2 ori pe saptamana. Asa deja dupa a 3-a spalare vei avea rezultate happy. [crede-ma stiu asta de la specialist]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu folosec de cate ori ma spal adica de 2 ori si trebuie sa te dai numai la radacina.

| Nordic explică:

Ok mentionez ca sunt baiat si am parul aproape pana la umeri.

| Nordic explică:

Sa stau de la amiaza pana la 10 seara cu ulei in cap e cam mult. Eu cand mai ies din casa?laughing

| Tzukushi a răspuns:

Hei..eu il folosesc pentru gene, citeste experienta mea personala

http://www.sfaturilemariei.com/......personala/