| Cornelia19 a întrebat:

Spuneti-mi cum aplic uleiul de ricin pe par? Trebuie amestecat cu ceva?

Răspuns Câştigător
| Adelina102 a răspuns:

Eu is coafeza si fac tratamente cu ulei de ricin. Daca vrei sa-ti faci acasa uite asa se face.Te speli pe par cu sampon adecvat parului tau.Pe parul umed si stors bine aplici uleiul de ricin pe radacina si pe lungime. Piepteni bine parul ca sa ajunga uleiul peste tot si aplici peste par un prosop pe care l-ai umezit in apa fierbinte fierbinte si dupa aia l-ai stors bine sa ramana doar cald cald.Il infasori pe par ca un turban sil prinzi cu o agrafuta sa steie.Peste el aplici un alt prosop mai mare si uscat.Stai asa 15-30 de minute dupa care iti dai jos prosoapele si te speli din nou pe par, indicat de 2 ori.Nu aplici nici balsam si nici un produs de styling gen spuma sau fixativ sau gel si nici un tratament.Acest tratament cu ulei de ricin regenereaza parul.Acesta va creste mai sanatos si se va regenera total.Si iti va creste si mai repede parul.Fa acest tratament de 1-2 ori pe saptamana timp de maxim 2 luni. Funda?big grin:X

5 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Tratamentul presupune masarea pielii capului cu ulei de ricin din abundenta inainte de culcare timp de trei zile pe saptamana. Bineinteles, a doua zi pielea capului trebuie bine spalata si clatita.

| LoL a răspuns:

Nu te dai doar cu el

| Cella a răspuns:

Nu amesteci cu nimic. il folosesti la radacina parului il lasi sa actioneze ceva timp si dupa care faci o baie procesul asta il repeti cam de 2 ori pe saptamana.

cius:X

| mefree2fly a răspuns:

uleiul de ricin inchide putin culoarea parului, ar fi mai complexa: o lingura ulei de ricin, doua galbenusuri ou proaspat, o lingura alcool, sau room Jamaica, sau in loc de alcool, o lingura cu petrol lampant. Se frictioneaza si se infasoara parul cu un prosop, se sta cu acest ameste cam doua ore apoi se spala cu sampon. Tratamentul se face lunar. Succes!