| CuTup3u a întrebat:

Stie careva de ce mi se umezesc ochii cateodata? Pur si simplu fara sa fac nimic, de cele mai multe ori seara, eu zic ca de la oboseala, dar de ce imi lacrimeaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ochii obositi.

| blAster85 a răspuns:

Da de la oboseala, dar se spune ca ochii se curata atunci cand lacrimeaza

| CLCQ a răspuns:

In acele momente clipesti mai des decat de obicei? Ai un job sau faci ceva care iti cere sa te uiti fix foarte mult timp in acelasi loc (gen monitor calculator)? daca da, poti incerca sa te uiti in alta parte in timpul lucrului, sa schimbi punctul in care te uiti, de exemplu priveste pe geam sau la ceva indepartat. Un oftalmolog iti poate recomanda eventual niste picaturi pentru ochi.