| alondrakiss a întrebat:

De la oboseală îmi lăcrimează ochii.Ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa-i inchizi si sa dormi, evitand total statul pe telefon, computer, laptop sau orice aparat cu ecran electronic.

| sierra1 a răspuns:

Umblă la cauză, nu la efect!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nimic. Ei se curăță prin lăcrimare. Nu poți împiedeca asta.

| ReddY25 a răspuns:

Dormi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te relaxezi, și să stai mai puțin pe telefon, laptop sau ce ai.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poartă ochelari de soare când ieși afară și e însorit o perioada
Daca persista mergi la oftalmolog

| nukeyly a răspuns:

Acorda-ti somul bine meritat zilnic, lipsa lui sau junk sleep nu fac bine la instalatie. Somnul regulat prelungeste viata cu 8-10 ani, demostrat stiintific, iar restul organizarii vietii are si el un cuvant de spus in timp, daca mergi pe turbo nopti, ani, disco, prafuri pe nas ai sanse de o vena puscata in cap si la 38 de ani, si da ai trait la maxim da cam repede te-ai dus.

Răspuns utilizator avertizat