| CosminRaul a întrebat:

Salut, știe cineva ce simptome sunt la ruperea de menisc, poți să mergi? Mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DannyQ a răspuns:

Pai ți se umflă genunchiul, nu prea poți realiza o flexie a genunchiului, pot apărea și mici '' zgomote''. Dacă nu te duci la medic o sa se agraveze pe parcurs. Poți sa mergi dar în niciun caz cum mergeai înainte sa ți se fi rupt meniscul.

| CosminRaul explică (pentru DannyQ):

Offf, trebuie operație oare?

| CosminRaul explică (pentru DannyQ):

Trebuie operație daca pot sa merg?

| DannyQ a răspuns (pentru CosminRaul):

Nu știu, nu am de unde să îmi dau seama ce trauma ai suferit și dacă chiar este rupt. Eventual îți sugerez sa îți faci un RMN.