| Andrei63 a întrebat:

Salut.
Sunt baiat, 17 ani si am parul destul de lung ( bretonul trece putin de barbie ). problema e ca mi cade foarte mult par. de ce? ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Kazimir a răspuns:

Iti recomand Forcapil care e un medicament bun impotriva caderii parului. Si eu il am lung si un prieten de`al meu si ambii luam. Dar vezi ca vreo 100 de tablete ajung la peste 100 roni. Deci trebuie sa ai bani...

| Candice a răspuns:

Schimba-ti samponul. Gasesti in magazine ceva anti-caderea parului, intrebi vanzatoarea/farmacista

| ppr a răspuns:

Tunde-te

| XxRMRJoKeRu29xX a răspuns:

Daca iti dai parul cu placa sau folosesti mult fixativ sau gel sigur ca iti va cadea pentru ca gelul si fixativul au tot felul de chimicale care sunt nesanatoase parului

| Andrei63 explică:

Ppr ce mult mi as dori sa mori!

| ppr a răspuns (pentru Andrei63):

You wish...nu am chef sa imi obosesc degetele pentru tine.

| Andrei63 explică:

Nu ma dau cu nimic pe par, doar il spal de doua ori pe sptamana cu head and shoulders,