| visulmeu a întrebat:

Sunt baiat, am 17 ani, fac 18 in februarie.

Am o problema, de 12-14 luni imi trosnesc oasele, cum ar fi: Genunchii (Picorul drept ma doare in genunchi ma doare, nu tare, dar simt un desconfort) sold, incheieturile mainilor, a cotului si a gleznelor. Ce as putea face, sa nu-mi trosneasca oasele, imi fac griji.

-De ce imi trosnesc oasele? (Am o varsta mica)

Va multumesc! big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Lipsă de calciu dar ar mai putea fi și din cauza că ești în creștere.

| Eastwood a răspuns:

Salut, lipsa de : calciu, magneziu sau fier.
Mergi la doctorul de familie!

| Holy2010 a răspuns:

Esti inca in crestere? Sport faci?
Daca medicul spune ca nu e nimic patologic poti incerca suplimente cu glucozamin si chondroitin.