| Lin_Mada_1997_pxQQ a întrebat:

Salut,sunt baiat am 17 ani jumate, am observat aseara si azi dimineata ca culoarea spermei mele este un pic alb-galbuie pentru ca wc ul meu este alb ca laptele, este ceva normal sau? tin sa mentionez ca m-am mastur.t aseara dupa 5 zile

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adi88 a răspuns:

Stai linistit, e ceva normal sa acumult, daca ejacuiezi mai des si nu are timp sperma sa se adune ai sa observi ca e mai alba la culoare, acumulata devine mai galbuie.

| vladorcolac a răspuns:

Era expirata de aia. Glumesc, sincer nu e nici-o problema, deoarece e o culoare naturala, daca e doar alb, atunci inseamna ca ai o calitate a spermei foarte redusa, adica daca s-ar naste un copil ar fi cam retardat mintal ca majoritatea din ziua de azi. Deoarece majoritatea au fost facuti dupa ce parintii s-au epuizat de cateva ori. Daca cineva vrea un copil sanatos si puternic, se abtine de la mastur bare/sex minim 30 de zile, asta ridica calitatea spermei si ofera o culoare mult mai inchisa. si mai schimba mana din cand in cand, ca se vede diferenta in poza, esti dreptaci.