| paulwalkerfan a întrebat:

Sunt baiat si am 17 ani. Am aflat ca nu am o parte din tiroida. Ciudat, stiu. De fapt partea dreapta e completa si sanatoasa iar partea stanga e foarte mica si nu s-a dezvoltat. Am fost la endocrinolog iau euthyrox de 25mg. Tot ce vreau sa stiu este daca in viitor va afecta la nasterea copiilor pe care o ii am....Adica o sa fie sanatosi sau o sa fie ca mine... Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kogaion a răspuns:

Salut, nu este neaparat sa aiba si copiii tai, asa cum la tine din 2 parinti sanatosi, ai aceasta problema si copilul tau poate sa fie sanatos (Si Doamne ajuta sa fie). Dar asta mai bine ai discuta cu doctorul, el iti poate spune mai multe.

1 răspuns:
| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Sal, nu stiu dar vreau sa-ti urmaresc intrebarea, si pe mine ma intereseaza.