| EduardEdu1994 a întrebat:

Salut.Sufar de hipertirodism si iau tratament euthyrox 25mg cate 2 pastile pe zi.In mare parte nu prea mai am decat pentru 3 saptamani.Am cautat in tot Bucurestiul si s-au epuizat peste tot stocurile, ce este de facut in cazul meu? De pe internet nu vreau sa le cumpar, gasisem pe un site dedicat steroizilor dar nu stiu parca nu am incredere.Din cate am inteles euthyrox face parte din categoria steroizilor, asta din ce mi-a explicat endocrinoloaga.Din pacate lipsa lor imi poate afecta serios sanatatea...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Este adevarat, e un hormon /steroid. Va trebui să discuți cu doctor si sa iei una pe zi altfel vei ramane o perioadă mai lungă fără tratament.

| alina2k18 a răspuns:

Mai asteapta.
La sfarsitul lunii revin pe stoc.
E in toata tara problema, sunt inclusiv persoane care au intrerupt tratamentul pentru ca au ramas fara... sad

| alina2k18 a răspuns:

Cica au revenit in stoc, cauta in Sensiblu - Dr Max.

| EduardEdu1994 explică (pentru alina2k18):

Mersi dar nu am gasit nimic