| Ionut025 a întrebat:

Sunt disperat incerc sa ma ingras dar in zadar nu am obtinut nici-un rezultat nu stiu ce sa mai fac am mancat de 3-4 ori pe zi am luat si vitamine vitamax si tot degeaba...e careva pe aici care a facut vreun tratament sau a luat alte vitamine sau a facut orice altceva si sa ingrasat? va rog daca stiti vreo modalitate spuneti-mi-a si mie! o seara placuta!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sport nene, sport! Pune osul la treaba si fa masa musculara. Ca esti prea gras sau prea slab, sportul iti da acea conformatie atletica perfecta.

| CristiSeeker a răspuns:

Si eu am tot cautat o modalitate de a ma ingrasa. Apoi am facut o luna in sala de forta si am pus pe mine 3 kg. S-ar putea sa nu fie o reteta garantata, depinde de la persoana la persoana, dar ti-as recomanda sa faci ceva miscare, sport. Inotul, spre exemplu este foarte bun din multe puncte de vedere pentru organism; iti dezvolta musculatura si iti mareste drastic pofta de mancare (am facut-o si p-asta).
Spor la treaba!

| Curiosuuuuuuuuuuuuul a răspuns:

Frate ai nivelul ridicat de acid gastric.el fiind mult mancarea se digere repede si nu rezolvi nimic...nu se depune nimic..incearca sa faci sport...macar daca esti slab sa fii plin de muschi. sper ce te-am ajutat!

| Rinni a răspuns:

Eu am mancat multa inghetata seara happy in timp ce ma uitam la un film! si dupa o luna m-am cam ingrasat prea multlaughing am mancat in exces inghetata seara... funda?big grin

| CristiSeeker a răspuns (pentru Rinni):

Din pacate, nu cred ca il va ajuta. Cam stiu prin ce trece. Pot consuma orice aliment pana la toleranta maxima si nu se pune mai nimic pe mine. Apoi, lucrul asta difera putin la barbati, fata de femei. big grin

| Rinni a răspuns (pentru CristiSeeker):

hee hee alt sfat nu stiu. doar cu inghetata big grin cine stie poate functioneaza si la el smug

| CristiSeeker a răspuns (pentru Rinni):

E un sfat delicios totusi laughing. S-ar putea sa incer si eu.

| Rinni a răspuns (pentru CristiSeeker):

Ii f bun laughing! cu toppingsmug!

| Fill0 a răspuns:

Bunahappy
In caz ca fumezi lasa'te de fumat, o sa-ti porneasca metabolismul happy