| AndreeasNickolas a întrebat:

Salut sunt in ziua a-9-a de varicela! nu mai am aproape nimic! de cat vreo 3-4 bubite cu coaja care trebue sa cada pot face baie sau pot iesi afara? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Normal ar trebui sa stai in casa 14 zile dar e bine si 10. Maine poti iesi afara.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă mai ai doar "3-4 bubite cu coaja", atunci poţi face baie.
Dar, cu mersul afară TREBUIE să mai AŞTEPŢI!

Vezi alte detalii şi la linkul :
http://dr.herdea.ro/medicale/61/varicela

http://www.sfatulmedicului.ro/varicela

Toate cele bune şi multă sănătate.

| supradoza99 a răspuns:

Mai asteapta cel putin 2 zile ...am avut si eu si mi s-a intamplat la fel. funda?