| diana04 a întrebat:

Salut, sunt operata de apendicita de 11 zile, si acum trebuie sa tin regim timp de o luna. Nu pot sa mananc niciun "dulce" din comert, ce sa fac? Oare am voie sa mananc macar dulceata facuta de casa si alte prajituri de casa, dar nu in exces? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sunshine_9509 a răspuns:

Eu zic sa incerci sa mananci cat mai putin dulce, poate o prajitura de casa din cand in cand, dar incearca sa te abtii. happy

2 răspunsuri:
| mihaela2808 a răspuns:

Daca nu mananci mult in exces adica daca mananci decat putin de pofta sunt sigura ca nu vei pati nimic.

| MihaiAlexZaharia a răspuns:

Sau poate o dulceata fara zahar care ti-ar face bine si dupa 2 ani de cand ai fost operata:

http://bunicel.ro/produs/magiun-de-prune-cu-nuca-si-menta/