| cenumesapunaici a întrebat:

Știu ca nu e bine să combini fructele cu alte alimente, gen lactate.Dar am văzut un shake din portocale și iaurt. Mi-am făcut. este ok? Poate îngrășa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Peridava a răspuns:

Nu ingrasa, slabeste.

| Holy2010 a răspuns:

Nimic nu ingrasa sau slabeste.
Conteaza cantitatea!
Daca iaurtul tau este cu fructe, plin de zahar sau gras o sa aiba dublu caloriilor fata de unul slab fara nimic adaugat.

| aLExaNdRuUUul a răspuns:

Nu te pot ingrasa fructele cu lactate. Este ok daca consumi.

| Sebaseba33 a răspuns:

Nu poate ingrasa, dar nu e bine sa bei asa ceva iti faci rau la stomac chiar daca nu simti o ''durere'' (ex: sa te strici la burta)

| PMTurtle a răspuns:

Nimic nu te ingrasa daca nu depasesti necesarul caloric zilnic.