| cenumesapunaici a întrebat:

Ce parere aveti de shake de portocale cu lapte sau cu iaurt? E sanatos? Am auzit ca nu e bine sa combini fructele acre cu lactatele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Peridava a răspuns:

Daca pui suc de citrice (lamii, portocale) in lapte, acesta se va "taia". E singurul motiv pentru care nu e bine sa le combini.

| Holy2010 a răspuns:

O sa manaci branza cu gust de
portocale. Laptele e bazic iar citricele sunt acide. Schimbarea ph'ului e principiul prin care se prepara lactatele.
Cu laptele merg capsunile si bananele