| claudiu95_8443 a întrebat:

Salut Toti Pentru Unu As dori si eu sa va spun daca ma doare la spalatura ca am un dop de ceara in urechea dreapta si cand am fost prima data la un consult ORL mi-a spus ca am otita medie externa era un mosneag care ma consultat prima data era mosneagul acela care ma consultat la ureche el mi-a spus ca am otita medie atuncia la primul consult a doua oara m-am dus astazi si era o doctorita acum si doctorita cand ma controlat la ureche a spus ca am un dop de ceara si acel doctor a spus ca am otita medie externa si acum am un dop de ceara care ma consultat a doua oara doctorita prima data ma consultat mosu si acum a doua oara doctorita si doctoria mi-a spus ca am un dop de ceara si a spus sa ma duc luni la spitalul floreasca sa imi faca spalatura da nu stiu cum este spalatura aia ca eu sunt cam fricos de mic si am 17 ani acum inpliniti da mi-e frica la spalatura va rog eu spuneti-mi si mie dau funda promit daca ma ajutati sa imi spuneti sa imi ziceti cum e cu spalatura daca simt ce va ca doctora e buna e buna la suflet mi-a spus ca nu simt nimica nu ma doare nimica la spalatura da vreau sa aflu parerea voastra daca simt ceva la spalatura la dop de ceara ca am auzit ca aia indeparteaza dopu de ceara din ureche da vreau sa aflu daca simt ceva la spalatura la dop ca trebuie sa ma duc luni la ora 2 ziua si as dori sa stiu daca simt ceva ca ia mi-a spus ca nu simt nimica doar vine apa calda da in ziua de azi nu mai ai in doctori incredere ba ala spune ca am otita medie ba asta zice ca am un dop de ceaara si nu poate vedea ce am daca am otita medie sau nu va rog eu spuneti cum e cu dopu de ceara cu spalatura acea ca mi-au spus multi care au fost si tiau facut spalaturi la urechi si nu au simtit nimica da vreau sa aflu parerea dumneavostra va rog eu TPU din tot sufletu meu ca nu mai pot de ureche nu vreau sa raman surd crying crying crying crying ca eu sunt cam fricos de mic sunt fricos de bombe atomicehee hee si as dori sa imi ziceti daca simt ceva la spalatura la dopu de ceara ca acum nu ma inteapa nimica nu ma doare doar o simt infundata putintel si sa imi ziceti daca simt ceva la spalatura pentru dopu de ceara ca asa mi-a spus doctorita ca imi face spalatura in urechea dreapta luni la ora 2 fix la spitalul floreasca si as dori sa stiu cum este spalatura ca mie o frica de mor luni crying va rog eu spuneti-mi daca simt ceva la spalatura la urechea dreapta pentru dopu de ceara

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DieForDeathCore a răspuns:

Salut. Nu simti nimic la spalatura. Cu un aparat introduce apa calda in urechea externa si dopul de ceara iese singur. Crede-ma nu simti absolut nimic si dureaza cam 2 minute sa iti scoada dopul big grin

2 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

Spalatura hmm fricos mare ce esti.Cu ajutorul unei seringi cu apa calda iti va pulveriza in ureche pana se va ceda dopul...sau cu un aparat depinde de dotariile spitalului, funda?

| XxLorexX a răspuns:

Daca as intelege ceva din ce ai scris aici te-as ajuta... daca esti dispus sa imi mai explici odata, iti dau cate sfaturi vrei laughing