| claudiu95_8443 a întrebat:

Nu aud bine cu urechea dreapta mi se pare ca e infundata am fost prima data la un consult medical la ORL era un mosneag din astahee hee la budimex am fost si era un mosneag care ma consultat si mosneagul mi-a spus ca am otita medie externa si cand aveam otita aia medie externa ma intepa ma durea capu putintel auzeam vajaieturi nu puteam dormi noaptea din cauza asta cu vajaieturi daca nu ma credeti am stat de la 2 pana la 7 dimineata din cauza asta cu vajaieturile astea si aveam dureri mari la urechea dreapta asa si dupa o saptamana mi-a trecut nu mai ma intepa nu mai simteam nimica dar era infundata urechea dreapta asa am vb cu mama mea si m-am dus tot la budimex tot la un consult ORL si era o doctorita la ORL si doctorita aia de la ORL era de la spitalu floreasca din sectoru 1 la spitalul floreasca si e doctor primar ca eu atuncia la al 2 lea consult am fost la camera de garda la urgente ca am vrut sa ma duc sa vad daca mi-a trecut urechea acea si cand ma controlat a spus ca am un dop de ceara ori am dop de ceara ori am otita medie externa ori ati bat joc doctori astia de lume asa si dupa cateva zile m-am sculat intr-o dimineata si cand am bagat degetutu putin o simteam uscata urechea inseamna ca mi-a curs atuncia m-am dus la doctorita aia la ORL la budimex sa ma consulte sa vada daca mi-a curs si a spus atuncia cand a treminat controlul a spus ca am dop de ceara in ureche doctorita a spus ca am dop de ceara si a spus ca vrea sa imi faca o spalatura luni adica maine sa imi curete dopu de ceara asa si astazi m-am trezit cu urechea dreapta infundata adica aud putin da nu aud clar aud putinel si as dori sa stiu cum e spalatura aia la dopu de ceara ca cand aveam otita medie externa imi pocnea si auzeam un vajait din acela si acum nu mai aud nimica nici un vajait si daca imi spuneti cum e spalatura la dopu de ceara dau FUNDA+VOT OK doar sa imi spuneti cum e spalatura aia va rog eu frumos sau puteti sa ma contactati la id-ul Apex_Predator2012@yahoo.com

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| aigi1 a răspuns:

Iti baga o seringa mare cam 1 litru are capacitate da nu cu ac si iti baga in ureche si o sa iti puna un vas langa ureche sa curca apa atat nu doare!