| costy20br a întrebat:

Acum 15 ani in urma a luat curentul, era iarna, frate-miu dadea zapada afara, eu obosit de la munca am pus o lumanare (exact cum nu trebuia, ma gandeam, bă! poate n-oi adormi) pun lumanarea intre doua casete de casetofon pe masa) cand... ce sa vezi, m-a luat somul dar somn din-acela dus. Cand a venit frate-miu de-afara, cred ca cam dupa vreo ora dupa ce s-a trecut lumanarea, ca ajunsese de a luat foc musamaua la masa si chiar si din masa putin. Era un fum de-l taiai cu cutitul, ma mir cum n-am mierlit, cand a venit in casa si l-am auzit spunand... ce-i aicea maaaaa? eu m-am trezit buimac si am taiat-o in camera lu maica-mea. Eram la nas negru de fum, direct langa soba m-am dus, imi venea sa o iau in brat, si ma ia nite friguri mai frate de-mi clantaneau dintii in gura. Ideea este ca eu dea-atunci cand fac un efort mai mare sau cand am vreo raceala dupa ce intru in casa se invata corpul cu caldura din casa, in schimb cand trebuie sa ies afara nu mai pot iesi, trebuie sa pun patura pe mine( am o patura groasa) ca altfel tremur de ma ia bataila. Oare asa o sa raman toata viata? Mentionez ca acum am 45 de ani. Multumesc Anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kevinn2000 a răspuns:

Cred că medicul de familie ar fi mai în măsură să-ți răspundă la această întrebare, sau poate chiar să te ajute să scapi de problemă.
Nu cred că va știi cineva să-ți răspundă la întrebare.

| costy20br explică (pentru Kevinn2000):

Chiar ieri am fost la medicul de familie, ca de cateva zile fac febra mai mult noaptea, bine...nu am febra mare, 38 dar ma simt eu rau si vajaieli in cap, de iesit afara numai zic, de asta cu frigurile nu i-am spus cand am vazut cum se comporta, m-a tratat cu o indiferenta parca ziceai ca-i regina Angliei. Am chituit niste gresie afara si am spalat-o cu apa rece de la canal si de-acolo banuiesc eu ca mi se trage. Si in legatura cu frigurile tot la un medic particular trebuie sa ajung, ca astia la stat nu-si mai dau interesu.

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Panamax esti cred cel mai rau om de pe aici dar ce sa vorbesc eu cu tine ca esti un ...de om. Distrusule
Omul a cerut o parete daca nu il ajuti nu scrie.
Diselarule care omori oameni cu fumul tau plin de Nox/e

| enervezfraieri a răspuns (pentru Simpatic):

Nu te duce deloc capul.
Doar ti-am explicat ca am tfsi.Si alea merg pe benzina, I-am pus si GPL
Si poluez de 10 ori mai putin decat tine.
Daca nu stiai, noxele sunt direct proportionale si cu capacitatea cilindrica.
Daca-ti place sa mananci rahat, pofta buna.

| Panamax a răspuns:

La 30 de ani nu te ducea capul deloc, si nici nu ii dadeai o mana de ajutor fratelui tau sa dea zapada.
Erai lenes atunci., lenes esti si acum, te agati de orice motiv ca sa nu faci nimic.

| costy20br explică:

Daca intri aici si macar nu cunosti persoana....nu mai vorbi degeaba, la cat am muncit eu in viata n-ai tu fire de par in cap.

| enervezfraieri a răspuns (pentru costy20br):

Am inteles ca ai pus o lumanare intre doua casete audio si te-ai bagat la somn.
Mai trebuie sa stiu si altceva ca sa-mi schimb parerea?
Daca chiar vrei sa faci o fapta buna, ajuta-l pe simpatik sa-si gaseasca o fata.
Nu-l ajuta nici nici fața si nici masina.
Este poreclit saracul față cu r cu gtr.