| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU!
Acum 4 zile, într-o zi ceva mai călduroasă, mi-am dat cu niște apa rece pe față și am ieșit pe afară, de alaltăieri mă doare ocazional capul în zona cefei și a frunții. Strănut ocazional și simt și un ușor discomfort în zona nasului (pe părți mai exact)
Poate fi vorba de o răceală, curent sau sinuzită?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medic! Pe aici unii dau raspunsuri aiurea, ca sa n-adoarma, ca in exemplul de mai sus. Fara un control fata in fata nu-ti poate pune diagnostic nimeni si nici sa-ti dea tratament. Nu te lua dupa individul de mai sus!

| pacatos a răspuns:

Ai sinuzita baga fervex bea fervex fierbinte de 4 ori pe zi

apoi daca nu trece mergi la ORL