| paezi a întrebat:

Acum cateva zile am observat ca, cand urinez curge putin sange si ma ustura vezica cand urinez si m-am interesat pe net si sunt simptomele "cistitei" daca ma duc la medic ce trebuie sa fac sau cemi va face?(sa raspunda cine a trecut prin asta)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Posibil să fie vorba de o infecţie urinară/cistită...

TREBUIE să mergi la medicul de familie pentru Trimitere la analize/investigaţii suplimentare ( sumarul de urină/urocultura, PREFERABIL cu antibiogramă )!

Abia după ce ai CONFIRMAREA diagnosticului şi după ce se vede la antibiogramă ce antibiotic este mai eficient în cazul acestei infecţii, vei primi tratamentul ADECVAT!

Dacă foloseşti diverse produse ( fără prescripţie medicală şi ) FĂRĂ a şti dacă sunt eficiente sau nu ( în cazul afecţiunii tale ), te vei alege cu o AGRAVARE a acestei infecţii şi afectarea tractului urinar superior!

Toate cele bune şi multă sănătate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Asta clar este o infectie urinara mai mult.
Trebuie mers la medic neaparat de la primele simptome.
TE VA EXAMINA SI-TI VA DA UN TRATAMENT, NU TE MANANCA.
Te pup!