| DEADEND a întrebat:

acum două saptamani mi-au aparut niste pete rosii pe picioare,care s-au ridicat pana la brau, si nu stiu cum au aparut si pe brațe, aveam si infecție urinara si mă durea stomacul si am mers la doctor, care mi-a spus ca durerea si petele sunt de la infecție. Mi-a prescris ciproxacin si paracetamol, si le-am luat timp de 8 zile cum imi prescrise. Dupa ce mi-a trecut stomacul si infecția, dupa 4 zile, a început iar sa ma doara stomacul si doctorul mi-a spus sa prelungesc tratamentul. Am mai luat pentru 8 zile, durerea a trecut dar am observat cand port şosete iar imi apar petele rosii mici. Am incercat alte şosete din alt material, tot imi apar. Daca le țin in picioare mai mult de 6 ore incep să se urce pana la brau iar. Cum se face că e din cauza şosetelor? Doar daca port imi apar,am incercat mai multe tipuri de şoşete, dar tot imi apar. Care e faza... cum le opresc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ALGator a răspuns:

Ai citit prospectele medicamentelor la reacții adverse?

| Sarcopt a răspuns:

Du-te la medicul de familie să-ți dea o trimitere la un dermatolog. Probabil ai căpăpătat o alergie la ceva.