| anonim_4396 a întrebat:

Acum o ora m-am trezit cu o greata foarte mare, dupa care am varsat (stiu de la ce aveam greata, mancasem ceva cu multa grasime) in fine, si dupa ce am varsat am observat ca am o durere foarte puternica in gat cand inghit
De la ce credeti ca este?
Ce ar trebui sa fac?
Ma doare ingrozitor de tare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Nu e nimic grav. Nu te speria! Durerea o sa treaca de la sine, ai rabdare doar si relaxeaza-te azi mai mult, de asemenea, incearca sa mananci chestii usoare, cum ar fi fructe sau cereale, iti vor prinde bine la stomac.

3 răspunsuri:
| PopAdrian a răspuns:

Te doare pentru ca te-ai fortat cand ai vomitat. Pune un prosop cald si asteapta, iar daca durerea persista sau se accentueaza, apeleaza la un medic. Spor!

| Adelina16 a răspuns:

După ce vomiți, este bine să mănânci ceva, pentru că stomacul ți s-a golit. De obicei, când ești înfometat și nu mănânci, când bei apă sau ceva te doare gâtul când o înghiți... Dar poate te doare doar gâtul, pentru că, de obicei, după ce vomiți ai un gust rău și te doar și gâtul, te ustură.

| ema12miss a răspuns:

Poate fii si cum de ai vomitat sa te zgarii pe gat... Nu e ceva grav trece de la sinewinking, Mi se intampla si mie cand am stare de greata si vomit... Nu te speria happy