| ada02 a întrebat:

Buna Seara TPU,ma doare ingrozitor gatul, cand inghit ma doare cel mai tare.
Urgent!.
Multumesc (Funda)

2 răspunsuri:
| aeroclub a răspuns:

Ai de-aface cu o iflamatie a faringelor si cel mai bun remediu sunt picaturile de propolis! Le poti gasi la farmacie si se administreaza dupa ce mananci, direct in "gat" cateva picaturi. Sunt putin amare dar dau rezultate! Se poate sa fie din cauza suprasolicitarii corzilor vocale...mie mi s-a intamplat de curand! Mai poti incerca si cu zeama de lamaie, sau lamaie cu miere/zahar!

| Fluber a răspuns:

Mergi la farmacie si ceri... Albastru de metil dupa care cu vata pui in gat unde te doare... are un gust naspa da e suportabil!

ps : daca nu incearca ceai cu miere de albine! (cald )