| Mihai2333567m a întrebat:

Salut TPU, acum vreo 2 zile am sarit din pat si dupa vreo 30minute 1 ora m-a durut in spatele genunchiului (chiar la imbinarea aceea a piciorului) si cand apas pe laterala genunchiului in partea stanga ma doare. Ieri m-a durut la fel iar azi ma doare mai putin, ce ar putea fi? Tin sa mentionez ca pot sa merg doar simt o oarecare durere cand ma asez ma ridic sa cand il misc mai brusc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| MihaelaDart a răspuns:

Mergi la un ortoped, posibil sa fie o problema de ligamente. Posibil sa îți recomande sa faci fizioterapie și îți va trece durerea.