| pisikutza123 a întrebat:

ajutati-ma va rog, imi cade parul ingrozitor,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Gasesti aici cateva retete care folosesc ingrediente naturale pe care le poti incerca acasa: http://www.i-medic.ro/......na-oricui. De asemenea, in farmacii gasesti o gama intreaga de produse impotriva caderii parului. Daca nu dau rezultate, mergi la un medic dermatolog.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Îți recomand o mască de păr pe care o poți face acasă :
un gălbenuș de ou, 2 linguri de ulei de măsline, o lingură de ulei de ricin, o fiolă de vitamina C (întărește părul), câteva picături de lămâie, și o fiolă de vitamina A (dacă dorești să-ți mai crească).
La amesteci bine până se omogenizează și aplici amestecul pe părul curat. Timp de 40 de minute stai cu această mască de păr, iar după aceea te speli normal și clătești cu apă din abundență.
Sănătate!

| undercovergirl a răspuns:

Buna,
intra pe blogul asta : http://stropidefrumusete.blogspot.com/si citeste despre mastile pe baza de ulei de ricin si ulei de masline.