| Giulya93 a întrebat:

Ajutati-ma! Nu mai rezist! Imi cade parul ingrozitor! Oare de ce? Din ce cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Fa in primul rand niste analize, e posibila o carenta de vitamine si minerale. Apoi agreseaza parul cat mai putin, nu folosi placa, feonul, vopseaua.Foloseste o masca naturala inainte sa te speli pe cap! Eu am o reteta care da rezultate si combina produsele pe care le amintesti si tu.Cu permisiunea ta o public aici.
-drojdie de bere de dimensiunea unei jumatati de nuca dizolvata in zeama de la o jumatate de limes(lamaie verde)
-un galbenus de ou de la o gaina de curte
-o lingura de ulei de masline
-o lingurita de ulei de ricin
-o lingurita de vitamina A uleioasa
-2 capsule uleioase de vitamina E
-o fiola de ginseng cu laptisor de matca
Toate se amesteca bine. Se aplica pe par, se sta cu aceasta masca 30 de min(este bine sa acoperim parul cu o punga), apoi se clateste cu apa calda si un sampon usor fara parabeni(eu folosesc cele din gama Herbosophy). In final limpezesc cu apa si otet preparat de mine in care am pus la macerat frunze de urzica, frunze de nuc si salvie! Multa sanatate

4 răspunsuri:
| MyMy_3116 a răspuns:

Poate fi de la stres sau pot exista probleme mai grave...eu iti sugerez sa mergi sa-ti faci niste analize e cea mai sigura metoda sa afli daca e ceva grav.

| Meli_7221 a răspuns:

E sezonul in care parul cade cel mai mult. Am patit-o si eu. Cauta in farmacii sau la plafar o solutie care stopeaza caderea parului. Eu am folosit Activa plant de la Gerocossen si nu imi mai cade asa rau. Trebuie sa te dai zilnic timp de cel putin 4 saptamani ( cel putin asta scrie la Utilizare), fara sa clatesti. Doar masezi.

| mariutza a răspuns:

Poi cel mai util sfat care pot sa ti-l dau este sa mergi la dermatolog, aceeasi problema o am si eu si nu am avut incotro decat sa merg, iti va da sa faci niste analize

| nicusor19 a răspuns:

Buna Giulya93happy
Parul poate sa iti cada din mai multe cauze dar inainte sa iti spun acest lucru, vreau sa iti spun ca orice persoana pierde in medie intre 60-100 de fire de par zilnichappy
In general parul incepe sa cada daca te vopsesti prea des, daca te-a tuns o femeie si era in timpul menstruatiei.Acestea sunt doar cateva cauze, incearca sa iti iei o lotine de par cu propolis, ajuta foarte multhappy daca observi ca nu are nici un efect te sfatuiesc sa mergi la un medic specialist. Mult succeshappy