| XkkOOjs a întrebat:

Am 1.72, tata 1.70. Cu cat mai pot creste fata de el? Am 15 ani. Si inca o intrebare, este o inaltime normala pentru varsta mea? Ma simt mic pe langa ceilalti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa mai cresti pana la 21 de ani.
Este o inaltime normala, doar nu vrei sa fii "prajina" cand vei avea 18 ani laughing.
E posibil sa mai cresti vreo 5 cm...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Mai cresti pana la 21 de ani.
Este o inaltime normala.
Te pup!

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Da, este o inaltime normala. La 18 ani daca esti sedentar vei ajunge probabil pe la 1.80. Daca joci baschet mult si inoti, poate 1.85!
Succeswinking

| KateMiddleton a răspuns:

Hai ca-i bine.Nu trebuie toti sa fi inalti si apoi, e inaltimea atat de importanta?
Uite actorul britanic Danniel Radcliffe (Harry Potter_) are doar un 1.65 si nu complecseaza.E considerat foarte sexy, zau.Asa ca capul sus.
A, da, de la 16 ani corpul tau poate creste foarte brusc si sa-i intreci pe toti.
Bafta!

| CorneliaC a răspuns:

Pai daca tu la 15 ani te simti mic fata de altii, ce sa zic eu la 20 ani care am 1.62

| iuli000 a răspuns:

In a cincea aveam o colege de 1.72. iar la 15 ani 1.80

| SarmalutaPuternica a răspuns:

Esti dragut foc da si normal pentru varsta tahappy

| Tr3eaTxGh3osT a răspuns:

Pff eu am 13 ani si am 1, 62laughing))))))))) da este normal sa cresti mai marelaughing

| dannyelutzu1_6199 a răspuns:

Ai sa tot cresti pana la 22 de ani, stai linistit fiecare are perioada lui de dezvoltare mai devreme sau mai tarziu de ex.am 17 ani si 1.82 in 3 ani am crescut 20 cm si tatal meu are 1.74, asta nu se leaga de inaltimea parintilor, poti semana la mai multi membr
i ai familiei, bunicii, unchi, strabunici.