| ali23082003 a întrebat:

Am 12 ani ( nu stiu daca este prea devreme), si ma confrunt cu un fel de acnee. Nu este grava (nu sunt bube rosii, nu se umfla), dar sunt pe nas cateva bubite mici, nu prea vizibile si vreo 2 puncte negre si ele nu prea vizibile. Dar totusi aceste este un semn cum ca in viitor voi avea o acnee nasoala?
Imi puteti recomanda vreun produs sau vreun site cu niste sfaturi EFICIENTE? Eu am mai cautat, dar nu am incredere in toate tratamentele puse de ei pe acolo
Daca unele adolescente sau fete mai mari au mai trecut prin asta, imi puteti da un sfat?

FUNDITA happy!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pizzaisthebestperson a răspuns:

Deci cel mai bine cred că trebuie să speli fața în fiecare zi cu săpun, la moment, dacă tot nu trece după 2 săptămîni ar trebui să cumperi săpun lichid special. În rest poți să cumperi diverse măști pentru tipul tău de față. Succese.

2 răspunsuri:
| bicdghwa a răspuns:

Și eu am această vârstă,deci rezulta aceeași problema, este normal, am auzit ca este din cauza hormonilor, că iubești pe cineva, sau ceva de genul! Nu te teme, toți au trecut și vor trece prin asta! Nu le face nimic, căci dacă le faci, vor apărea mai multe! Fundă?

| のAlEの a răspuns:

Pai i primil rand e varsta... Asa e la toti laughing Si eu sunt la fel. Eu folosesc lamaie si dupa parerea mea chiar e buna in cazul asta. (Lamaia iti usuca (,) cosurile).
Sper ca te-am ajutat cu ceva happy