| Farazahar20 a întrebat:

Am 12 ani si uneorii ma doare mijlocul pieptului sa spunem pe langa stomanc...deci am mancat asa big grin cartofi prajiti, branza topita cu marar, pepene rosiu si suc straight face nu suna cam bine imi vine sa ragai cu o stare de greata! si ma doare stomau si acum il aud laughing durerile astea le-am mai avut. dar ma ingrijoreaza... Raspuns cat mai rapid! va rog frumosss"apropo sunt baiat" :::::::::.::,;;;? fundita:::::::::.::,,;;; :*:*:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Mergi la doctor că poate fi și vreo boală //sau aproape sigur este o boală, tu vezi 1 efect supărător, dar cauza nu cred că este alimentară ci medicală.
Cartofii prăjiți și orice făcut cu ulei încins, este dăunător!
Nu mai mânca brânză topită, că nu este sănătoasă, că ei fac brânză topită din brânză dulce care li s-a stricat și bagă chimicale în ea ca să îi taie gustul de brânză acrită, se face brânză topită și din brânză bună, sau mai exact de la caz șa caz și după noroc, că dacă brânza dulce stricată- acrită -este prea multă, o mai amestecă și cu brânză bună!
Și de la sucul sintetic putea să ți se facă rău, dacă ești sensibil la anumite chimicale!

1 răspuns:
| Andr3y_6218 a răspuns:

laughing) pepene "rosiu"? laughing deci... sfat: Nu mai manca atat! laughing cu placerelaughing