| LazyÎnFiecareZiCăAşaVreauEu a întrebat:

Ma doare rau de tot in mijlocul abdomenului... am mancat acum 10 minute niste cartofi prajiti si ma doare rau si imi e rau.Ce pot lua ca nu mai suport! Urgent si dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pisicutzamik a răspuns:

Daca ai de unde fa-ti si bea ceai de sunatoare. daca nu du-te la farmacie si cere dicarbocalm

| LazyÎnFiecareZiCăAşaVreauEu explică (pentru pisicutzamik):

Am, o sa imi fac si daca merge iti dau funda! Mersi!

| pisicutzamik a răspuns (pentru LazyÎnFiecareZiCăAşaVreauEu):

Cu placere kiss

| pisicutzamik a răspuns (pentru LazyÎnFiecareZiCăAşaVreauEu):

Sa inteleg ca te-a linistit ceaiul?

| LazyÎnFiecareZiCăAşaVreauEu explică (pentru pisicutzamik):

Da,imediat! Mersi laughing

| pisicutzamik a răspuns (pentru LazyÎnFiecareZiCăAşaVreauEu):

Ma bucur ca te-am putut ajuta kiss

7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Omez sau omeran, calmogastrin, dacă nu ai fă un ceai.

| Dianatips a răspuns:

La fel am patit si eu saptamana trecuta. E epidemie de viroze digestive. Fa-ti un ceai de menta si beal caldut desi pentru mine a fost fara sens pentru ca in cele din urma am varsat de vreo 3 ori dar dupa m-am simtit mult mai bine pentru ca ma durea ingrozitor stomacul. Ia multa vitamina C, bea mult ceai si mananca mancare usoara, paine prajita de preferat