| KoNeTi a întrebat:

Am 13 ani si de la un timp a inceput sa-mi cada parul( nu foarte mult ca la babe). Inainte aveam parul mare si m-am gandit ca poate e din cauza asta. M-am dus sa ma tund (m-am filat) si acum mai mult imi cade. Acum de exemplu m-am spalat pe cap si sa umblut dusul de par si vreau sa mentionez ca nu folosesc un sampon prost. Ce sa fac sa nu-mi mai cada parul. Dau FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Impotriva caderii parului iti recomand sa incerci asta:
o lingura de gaz, o lingura rom, o sticluta de vitamina A(uleioasa), un galbenus de ou.Amesteci bine, aplici pe parul spalat, incepand de la radacina spre varfuri.Lasi timp de o 1/2 ora, clatind apoi foarte bine parul.
Tratamentul se poate face la 2 saptamani.
Te pup!

| CorneliaC a răspuns:

Dar poate mergi la medic, ca astia de pe aici nu stiu daca is de incredere, sincer.

| KlauDyU0109 a răspuns:

Uite aici http://www.ziaruldeiasi.ro/......une~ni51rt
Am si eu un prieten are aceeasi problema! El a facut un tratament si si-a revenit. S-a spalat cu un fel de solutie! Bafta

| tinistasvillu a răspuns:

Pai,si mie imi cade parul foarte des, pentru ca ma piepten cu peria foarte tare deoarece eu am si parul cret si imi cade mult par, in schimb la tine nu stiu de ce se intammpla astta sar pputea sa ai lipsa de fier saul calciu poti sa iti iei un tratament de la farmacie cum si-a luat si prietena mea acum are parul mult mai des mai frumos si nu ii mai cade ar trrebui sa il incerci si tu!
funda?

| Marinela2010 a răspuns:

Probabil ti-ai schimbat shamponu sau lipsa de vitamine in orice caz cumparati un shanpon din farmacie sau ia-ti vitamine pentru calciu
mi s aintimplat la fel a fost din cauza ca am schimbat shamponu