| Daniel235 a întrebat:

Am 13 ani, si dorm foarte mult!
A venit si vacanta, deci eu ma culc pe la 2-3 noaptea, uneori si 1 si ma trezesc tarziu! 10 - 11, azi m-am trezit la 12! Dar nici nu imi dau seama ca e dimineata, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Vlach a răspuns:

Culca-te mai devreme, eu am 12 ani si ma culc mai mereu pana in 10

| Zacase a răspuns:

Baga 5 alarme, iti zic sigur ca va merge, la mine functioneaza tinand cont ca ma culc la 5 si ma trezesc la 8 (dimineata măi, la ce te gandeai?) laughing

| AnarchyUK a răspuns:

Dacă dorești să nu mai dormi atât de mult, trebuie să ai un program mai sănătos, adică să te organizezi. Te culci mai devreme, te trezești mai devreme. Te culci târziu, te trezești târziu, aceasta e logica.
De asemenea, e normal să dormi măcar nouă ore pe zi la vârsta ta. Și dacă treci de acest prag nu se întâmplă nimic, poate ești mai somnoros de fel. Dacă situația ta ar fi însoțită de dureri sau alte lucruri de acest fel, atunci te-aș sfătui să te duci la medic. Dar până atunci, ești perfect normal.
Baftă!

| No10 a răspuns:

E si ceva normal sa dormi atata, la fel fac si eu stau pana la 2 noaptea si ma trezesc la, 11-12, deci ar fi bine sa dormi si tu mai devreme cam pe la 22:00, 23:00 ca dimineata de poti trezii mai repedewinking