| GetFit a întrebat:

Am 13 ani si vreau sa am si eu un abdomen in,, patratele", niste pectorali mai vizibili si niste maini medii ca masa musculara.
Ce as putea face? Dati-mi sfaturi pentru ce as putea face:regim, ce fel de exercitii, timp de odihna, etc. Tinand cont ca am o constitutie slaba si atletica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| DarkShaodw1 a răspuns:

Niciun regim. Solutie:munca. Da o tura pe la sala, poate dai si de un antrenor care iti va zice exact cam ce trebuie sa faci!
Succes si work it out!

| vladsoare a răspuns:

Bai copilule, ai 13 ani! Ai mai avut o intrebare daca poti sa iei creatina. Esti dus

| vlad9gabriel a răspuns:

Ca sa stii eu arat fizic cum ai spus tu
iti pot recomanda 50 abdomene dimineata 50 seara iar dupa un an vei avea oarecum patratele, daca doresti abdomen "sculptat" te-as sfatui 400 pe zi 200 dimineata 200 seara dar eu fac cum ti-am spus prima oara si am patratele (nu de halterofil-cazul2) pectoralii ii lucrezi facand flotari: 20 flotari dimineata-20 pranz-20 seara odihna:8-9 ore pe zi(cand esti foarte obosit lasati organismul sa doarma cat vrea-dar doar foarte rar)

| GetFit explică:

Fac asa la abdomene :http://www.youtube.com/watch?v=44mgUselcDU (consta in 320 de abdomene cu cate 80 in serie si 15 secunde pauza)
SI pentru chest ma descurc mai greu cu: http://www.youtube.com/watch?v=jWc8gHlAkoM(consta in 1208 knee-push ups a cate 12 cu pauza 30 min:O)

Ce credeti, este bine?
Si pentru biceps folosesc gantere si fac individual:)