| skrtelmrs a întrebat:

Sall..am 15 ani si 62 kg... vreau sa imi dezvolt masa musculara si forta, pana acum nu am incercat pentru ca am fost sfatuit de un antrenor ca sunt prea fraged si de la 15 ani pot sa ma apuc.
eu am muschi pe spate, maini si abdomen (nu mai am mult pana la "patratele") insa vreau sa mi-i dezvolt.
daca stie cineva tehnici pentru dezvoltare serii si tipur de exercitii.
atentie! vreau sfaturi doar de la cei care au incercat nu de pe net, carti etc.

Răspuns Câştigător
| Dragos00098 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=nvPW0v5hnZQ&feature=fvst Cea mai buna metoda pentru muschi la abdomen, iar pentru biceps si triceps, extensor si gantere. Pe toate le-am incercat, sunt grele dar functioneaza. Funda?

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Du-te la sala, fa-ti un jurnal de antrenament si alimentatie si o sa ai rezultate.
Daca vrei da-mi id-ul tau si iti explic cum e cu serii si nr de repetari, altfel gasesti pe culturism.ro